Home / טיול מאורגן למרוקו

טיול מאורגן למרוקו

A journey of life

מרוקו - עשרה פלאי עולם במקום אחד

אני מזמין אתכם להכיר מקרוב תרבות מדהימה, אקזוטית בראשיתית, אנשים מקסימים ואותנטיים, אוכל מצויין, אטרקציות והמון פעילויות כיף.

תאריכי המסע: 14-26.03.2018

מרוקו – מסע שורשים אהבה והשראה בהדרכת ההסטוריון משה צרפתי.

נצא בעקבות הקסם הצפון אפריקאי.

נטייל בהרים ובמדבר, בערים ובכפרים.

מסע שכולו שורשים, אהבה והשראה בעקבות הסיפורים, הריחות, הצלילים והצבעים.

נלך בעקבות ההיסטוריה הצפון אפריקנית. נשאב השראה מסיפורי היהודים בצפון אפריקה החל משלהי הבית הראשון ועד לשרידי הקהילה היהודית במרוקו. נלך בסמטאות בהם צעדו מגורשי ספרד ונלמד על יחסיהם עם היהודים המקומיים.

נצעד בסמטאות אפופות מסתורין,

נראה ארמונות מלכים ונשאף אוויר פסגות באטלס המושלג.

נרכב על גמלים לעבר זריחה מלאת הוד במדבר ונחזור דרך קסבות עשויות בוץ.

כן, זו היא מרוקו ארץ מלאת ניגודים מדברות חוליים והרים מושלגים ערים מודרניות וכפרי בוץ, לבוש מודרני לצד לבוש מסורתי, שירה פיוט וערי קודש לצד ערים איסלאמיות ומוזיקה מסורתית...

שורשים אהבה השראה – זו מרוקו!

תבארכ אללה עליכום

מי ילוו אותנו

משה צרפתי, עושה הכל באהבה תמיד ובשמחה והמון חיבה. זכינו להכירך כאדם צנוע ונעים הליכות. "מה שאני אוהב סיורים אלה היא כי המדריכים הם לא מפחדים לקבל מהדרך הסלולה ולהראות לנו את העיר האמיתית. זהו אני בהחלט אחזור"
משה צרפתי
משה צרפתי
הסטוריון ומדריך
"המדריך היה כל מה שקיוויתי ועוד. morocco Eexotic באמת עושה את ההבדל בין מצויין למושלם, גיליתי את המקומות היפים שמרוקו יכולה להציע"
משה במרוקו
משה פריגן
מדריך

הסיפור שלנו

חברת ג'ורני לייף טיולים מאורגנים למרוקו A Journey of Life to Morocco - "מסע חיים למרוקו" מומחית לטיולים וחופשות בעלי תוכן וקונספט המארגנת והמפיקה של טיולי בוטיק למרוקו ארץ "הניגודים המשתלבים" ישן וחדש ארץ שמצליחה להקסים אותך באלף פניה המתחלפים בכל יום של טיול, ארץ שמפתיעה אותך באקזוטיות האוריינטלית באוכל המדהים והטעים, בצבעים העזים שלה והכי הכי באנשים הנפלאים שהיא מאכלסת

מסלול ולוחות זמנים

CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=511138

יום ב' (לילה) TLV > קזבלנקה

נפגש בשדה התעופה ע"ש בן גוריון ונטוס דרך (יעד בינים צרפת) אל קזבלנקה בירתה המסחרית והכלכלית של מרוקו,

hassan-2-mosque

יום ג' > קזבלנקה

לאחר הנחיתה וסידורי ההגירה, נצא לסיור עיר הכולל את הטיילת היפה של קזה – לה קורניש ואת חוף עיו דיאב. כמו כן נצפה על המסגד הגדול ביותר במרוקו "מסגד חאסן השני" שנבנה מתרומות של גויים ויהודים (המסגד השני בגודלו בעולם שחלקו בנוי על הים) נסיים את סיורינו בכיכר מוחמד ה 5 המרכז הסואן של קזבלנקה …. ולפנות ערב נגיע למלונינו לקבלת החדרים והתארגנות בלילה נצא לסיור רגלי באזור המלון כדי לחוש ולספוג את האווירה האותנטית של קזבלנקה. (ארוחת ערב כשרה במסעדה יהודית אותנטית).

orient rabat morocco

יום ד ' קזבלנקה > רבאט > טאנג'יר.

היום דרכינו אל העיר רבאט בירת הממלכה השוכנת לחוף האוקיאנוס האטלנטי … העיר השנייה בגודלה במרוקו. עם ההגעה נבקר באתריה החשובים של העיר המשלבים ישן עם חדש. נתחיל את סיורינו ברחבת ארמון המלך. ומשם נמשיך לביקור במונומנט טור אל חסן ובמוזוליאום שבנה המלך חסן השני לזכר אביו מוחמד החמישי. משם נמשיך בדרכינו אל המלאח היהודי בעיר שם נבקר בבית הכנסת העתיק ע"ש רבי שלום זאווי ונלמד אודות הקהילה היהודית המפוארת שהייתה במקום. מהמלאח נמשיך לסיור ב "מדינה" (העיר העתיקה) המוקפת חומה…שם נבקר במצודת אל-הודאיה, מהמצודה גם נוכל גם לצפות על העיר סאלה השוכנת מעברו השני של הנהר ואליה נגיע ביציאה מרבאט. בתום סיורנו, נעזוב את העיר, וניסע לאורך המישורים החקלאיים של מערב מרוקו עד הגיענו אל העיר טנג'יר. טרם כניסתנו לטנג'יר נבקר במערות הרקולס הנמצאות לפני העיר. בלילה ינתן זמן חופשי להינות מחיי הלילה התוססים בעיר.

morocco Tanger

יום ה' טאנג'יר > וואזן > טטוואן > שפשואן > פס

את היום נפתח בסיור בעיר טנג'יר ונלמד על קהילות מגורשי ספרד ועל ייחודה של העיר כעיר הקרובה ביותר לסרד – דבר המתבטא בשפה ייחודית ובמנהגים מיוחדים. ניסע דרך הערים וואזאן וטטוואן ונלמד על המסלול היהודי אותו עשו מגורשי ספרד תוך למידה והיכרות עם נופיה המופלאים של צפון מרוקו. משם ניסע אל טטואן, נבקר בעיר על אתריה, ונעלה לקברו של רבי יצחק בן וואליד. נסע לעיר המיוחדת בהרי הריף העיר "שפשואן" העיר הכחולה (רובה צבוע בכחול) שעד המאה ה-19 לא היתה בה כניסה לנוצרים. עם ערב נגיע לעיר פס שם נסעד ארוחת ערב מלכותית. לסיום היום נצפה בסרט על יהדות מרוקו ונסכם את השבוע בצוותא. (יתכנו שינויים בלו"ז)

tajine Meknès

יום ו': פאס > מכּנאס > פאס

הבוקר יוקדש לעתיקה שבערי המלוכה אשר שמרה יותר מכל עיר מוסלמית אחרת על צביונה העתיק. נסייר במלאח היהודי, בביתו של הרמב"ם, בבית הכנסת "אבן דנן" ובבית הקברות שם קבורה הצדקת ללה סוליקה בחלקת משפחת צרפתי. נבקר ברחבת ארמון המלוכה ובמדינה העתיקה (פאס אל באלי) המייצגת את העיר הערבית הטיפוסית של ימי הביניים ברחובותיה הצרים, נצפה על עבודת הבורסקאים, אמני אריגה, נגרות, נחושת, שטיחים, ג'יליז, צמחי מרפא ועוד.. ונמשיך למפעל הקרמיקה. נצפה במסגד הקראווין ובמוזוליאום של מולאי אידריס. בצהרים ניסע למספר שעות לעיר מכנס העיר האימפריאלית השלישית שנוסדה ע"י מולאי איסמעיל נבקר ברובע היהודי העתיק ובתלמוד תורה, בשער המלכותי המפורסם באב אלמנסור ונלמד על תולדות העיר וחכמיה. לפני שבת נחזור לעיר פאס שם נקבל את השבת עם קהילת פס באחד מבתי הכנסת העתיקים ולאחר מכן נסעד את סעודת השבת.

morocco - Fès

יום שבת קודש: פאס

שבת וינפש, בצהרי שבת נסייר בעיר העתיקה ונתבשם מהריחות הצבעים והוד הקדומים השורה על העיר. עם צאת השבת נצא לחאפלה פאסית מסורתית המדגימה טקס חתונה אוטנתי.

By User:China_Crisis - Own work, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1526096

יום א': פאס > איפראן > מידלת > א-ראשידיה > ארפוד

עם בוקר נעזוב את פס, ניסע דרומה לעיר הנופש איפראן, עיירת קיט בלב שמורת טבע, במרום הרי האטלס התיכון שנבנתה ע"י הצרפתים לשמש עיירת נופש. עיר מיוחדת אשר אינה דומה לשאר ערי מרוקו - שוויץ של מרוקו. נעבור ליד כפרי רועים נוודים ונגלוש אל שולי הסהרה. נמשיך בנסיעה לריש, עיירה קטנה השוכנת בפתחו של ואדי זיז ולמידלת עיר בגובה 1100 מ' שבה חיו יהודים, משם לעיר א-רשיידה, הממוקמת על אם הדרך לארפוד. שם נפגוש לראשונה בנופים של נאות המדבר: קסבות בנויות מלבני בוץ זרועות בין דקלים לאורך הנהר זיז. לקראת ערב נגיע אל העיירה ארפוד, בלב נווה המדבר תפיללת. העברה למלון וארוחת ערב.

caravan

יום ב': מרזוגה > פוגארות > טנרירט > ווארזאזאת

עם שחר ניסע רכובים על ג'יפים מהם נעבור לגמלים בכדי לראות את הזריחה מעל הדיונה הארוכה והגבוהה ביותר בסהרה "המרזוגה". מפגש מרגש עם המדבר העצום, אף שאנו נוגעים רק בשוליו. נחזור למלון לארוחת בוקר והתארגנות ונצא בדרכינו מערבה. נעצור לראות את שרשרת ה"פוגארות" שיטה יחודית של הבדווים לאגור מים. ניסע לקניון הטודרה אחד מפינות החמד של מרוקו. נעבור בעיירה טינרירט, בולמן תצפית על נהר הדאדס ומשם לעיר וורזאזאת. העברה למלון וארוחת ערב.

morocco-

יום ג': ווארזאזאת > אית אבן חדו > טרודנת > אגדיר

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את ווארזאזאת, נבקר בקסבת אית אבן חדו – קסבה מבוצרת בת למעלה מאלף שנה הנמצאת בראש הר הצופה לעבר וארזזאת והרי האטלס המושלגים. בדרכנו נעבור בעיר תרודנת לסיור במרכזה של העיר. נמשיך לטאלווין עיר הזעפרן של מרוקו ונמשיך בדרכינו. משם נגיע לעיר הקייט אגדיר. ונצא לסיור היכרות ראשוני. ארוחת ערב ולינה במלון בעיר אגדיר.

agadir

יום ד': אגדיר

יום מוקדש לסיורים באתריה המרכזיים של העיר. נצא לראות את הדייגים על ספינותיהם חוזרים עם השלל. נעלה אל המצודה החולשת על העיר ,נבקר באיזור התיירותי והמסחרי של אגדיר אשר לאורך החוף. נבקר בשוק אל-חד, המונה למעלה מ1000 חנויות. (במידה והשוק סגור, נגיע לשוק עין-זגיין) ולאחר הסיור נחזור למלוננו וארוחת ערב.

morocco-1349846_640

יום ה': אגדיר > איסווירה > מרקש

הבוקר נצא צפונה לאורכו של החוף האטלנטי. נגיע לעיר איסווירה (מוגדור) הנמצאת לחופו של האוקיינוס האטלנטי, עיר לבנה שחלונותיה כחולים, מוקפת חומה שצבעה חום-אדמדם. נבקר במצודה שנבנתה ע"י מוחמד בן עבדאלה ב 1760 . ברובע היהודי , בקבר הצדיק ר' חיים פינטו זצ"ל. נעזוב את איסווירה לעבר העיר האדומה, מרקש. ניסע בתוואי עצי הארגאן, (אם יתאפשר נבקר באחד המפעלים המתמחים בייצור שמן הארגאן). נמשיך לעיר "מרקש"- הלב הפועם של מרוקו. המפורסמת בעיקר בשווקיה הססגוניים ובעושר המונומנטים שבה, המייצגים את שושלות מרוקו. נבקר בגני המנרה, המוקפים ב-12 אלף עצי זית, נצפה במסגד הכותביה ששימש מקום לירידי סופרים, אותו בנה יעקוב אל מנסור. בביהכ"נ סלאת ל-עג'אמה.

Marrakech

יום ו': מרקש > אוריקה > מרקש

לאחר ארוחת הבוקר נטפס אל לב האטלס הגבוה דרך עמק האוריקה השופע ירק ומים, באזור הרי האטלס המשמש למפלט בקיץ לתושבי מרקש. נתרשם מצורת החיים בכפרים הברברים. אחה"צ נחזור לעיר "מרקש". נבקר בכיכר המרכזית ג'מע אל-פנה, שם הקצב הדינאמי של העיר בא לידי ביטוי במלוא עצמתו, בדוכני מזון, מופעי רחוב של להטוטנים, אקרובטים, מאלפי קופים, נחשים, מגלי עתידות, קוסמים, לוחשים ועוד.. נבקר במדינה הצבעונית והמרתקת של מרוקו. עם כניסת השבת נתפלל בבית הכנסת העתיק של מגורשי ספרד יחד עם קהילת מרקש ולאחר מכן נשוב למלון לסעודת השבת.

morocco Marrakech

יום שבת קודש: מרקש

שבת בעיר מרקש - הלב הפועם של מרוקו. העיר המפורסמת בעיקר בשווקיה הססגוניים ובעושר המונומנטים שבה, המייצגים את שושלות מרוקו. לאחר ארוחת הצהריים נצא לטיול רגלי ברחובותיה של מרקש. במוצאי שבת נצא במאורגן לערב פולקלורי ל"פנטזיה של עלי", מופע רב משתתפים, מרהיב. לאחר המופע נצא להנות מחיי הלילה התוססים של העיר.

morocco-Casablanca

יום א': מרקש > קזבלנקה > אירופה > תל אביב

הבוקר נשים פעמינו אל עבר העיר קזבלנקה. במידת שיהיה זמן נכנס לעיר ונבקר באחד מאתרי העיר ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה הלאומי של קזבלנקה לטיסה חזרה לתל אביב דרך צרפת.

plane-691084_640

להתראות במסע הבא

גם אם לעיתים נודד אני על דרך, מה טוב לנדוד אך טוב יותר לחזור.

נושאים בהם יעסוק הטיול למרוקו

מרוקו – היסטוריה כללית
יהדות מרוקו – היסטוריה בת אלפיים
יחסי יהודים מוסלמים לפי תקופות
תנועות יהודיות בעת החדשה: התנועה הציונית במרוקו, אליאנס, תנועת חב"ד במרוקו, אוצר התורה
יחסי מרוקו – מדינת ישראל
הערצת קברי קדושים בקרב יהודי מרוקו
הפיוט המרוקאי
אדריכלות ובניה מרוקאית
בתי כנסת עתיקים וחדשים

דגשים:

טיסות בחברה סדירה:
אוכל כשר לאורך כל הטיול, עם טבחית צמודה לקבוצה. 
בשבתות הארוחות הן בשריות כיד המלך: ביום של קזבלנקה אין ארוחת צהרים וזו הזדמנות לבקר במסעדה יהודית בעיר.
אוטובוס חדיש צמוד לכל אורך הטיול
שני ערבי בילוי ונסיעה בג'יפים וגמלים
ביקורים באתרים יהודיים שנפגוש בדרכינו – תיאום ביקור בקברי משפחה במידת האפשר עם המדריך.
מדריך ישראלים: משה צרפתי – מדריך אגדי והסטוריון של מרוקו בעל וותק של עשרות שנים

מחיר הטיול: 8000 ₪ לאדם בחדר זוגי.

* 320$ תוספת ליחיד

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בין לאומיות דרך צרפת, ויזות כולל מיסי נמל והיטל ביטחון.

  מסלול טיול על בסיס הכל כלול ללא סיורי בחירה או תוספות כלשהם

  בתי מלון מפנקים בדרגה גבוהה ארבעה וחמישה כוכבים

  ארוחות בוקר עשירה על בסיס מוצרים כשרים ובכלים חד פעמיים.

  ארוחות ערב או צהרים כשרות כפי שמפורט במסלול הטיול.

  כניסות לכל האתרים כמפורט לעיל כולל טיול הג'יפים והגמלים בסהרה

  מלווה קבוצה שומר מסורת וטבחית פרטית

  אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע המסלול .

  מופע פנטאזיה של עלי במרקש וחאפלה פאסית בפס.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוחים רפואיים או מטען כל שהם ( חובה לעשות ).

  הוצאות אישיות כל שהם או הוצאות עבור קניות ורכישות אישיות .

  יציאת הטיול מותנת ב 26 משתתפים .

  תשר למדריך הקבוצה הישראלי לפי משרד התיירות נהוג לתת 5 דולר ליום לנוסע למדינות באפריקה.

  ט.ל.ח

מדיניות דמי ביטול

*  דמי ההרשמה ושריון מקום בחברת התעופה שלא יוחזרו : 250 $ לאדם .
*  מ – 60 יום ועד 14 ימים לפני היציאה לטיול : 50% מערך הטיול .
*  מ – 14 ימים ועד מועד היציאה לטיול 100% מערך הטיול.

מומלץ לרכוש ביטוח בחברות הביטוח השונות כולל ביטוח רפואי מטען וביטול נסיעה במקרה חירום.
על מועד מפגש הקבוצה ומקומו תינתן הודעה בהמשך
*  במידה ותהיה עליית דלק או /ו עליית מיסים וחברת התעופה תדרוש תוספת למחיר הטיסה תוספתת זו תחול על הנוסע בלבד.
*  המסלולים המפורטים בתוכנית מתארים את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הימים והביקוריםם כמו כן יתכנו שינויים בסדר הלינות והביקורים.
*  תוכנית הטיול כפופה לחוקים ולתנאים הכללים המופיעים באתר האינטרנט של חברת "מרוקו -- סיפור אהבה" והניתנים לכל דורש במשרדי החברה.

לפרטים והרשמה: 052-7704433